משחקים מסוכנים

הסיפור הבא הינו אמיתי ולא מועתק מתסריט הוליבודי.

ר. הינו אדם נורמטיבי, גרוש + 2 קטינים, מהנדס מחשבים ללא עבר פלילי ולאחר שרות צבאי מלא שם נפצע בעת שרותו והוכר כנכה בשיעור %20.

ר. וחברתו נהגו לשחק ב"משחקי קשירות" במסגרת יחסיהם האינטימיים, נוהג שקשור בדרך כלל לחדר המיטות. אלא, שבאחת מנסיעותיהם לאזור הצפון, חשקה נפשה של חברתו של ר. כי הוא יקשור אותה באוטו בעת הנסיעה וגם יחסום את פיה בכדור עם רצועה הנקשרת מאחורי הראש.

תוך כדי נסיעה הבחין בהם נהג רכב שחלף לידם וסבר שהוא עד למקרה חטיפה ומיד הודיע על כך למשטרה.

המשטרה לקחה את העניין ברצינות והעלתה לאוויר מסוק על מנת לאתר את רכבו של ר. לאחר שעה קלה אותר הרכב ונעצר ע"י ניידת שהוזנקה לעברו ע"י המסוק.

כמובן שחברתו של ר. הרגיעה את השוטרים והסבירה שהכל בגדר משחקים בהסכמה, אלא שר. נשאל ע"י השוטרים אם יש ברשותו משהו שאסור שיהיה ור. שהיה מבוהל מכל האירוע, הוציא מכיסו בהתנדבות 5.6 גרם של קנביס שהיה בכיסו והגיש זאת למשטרה כשהוא מסביר בחקירתו כי כמובן שמדובר בסם לצריכה עצמית, והמשטרה, מטבע הדברים, הגישה נגדו כתב אישום על החזקת סם לצריכה עצמית.

בצר לו, פנה ר. לעו"ד אבי תגר שיסייע לו לצאת מהפלונטר אליו הכניס את עצמו.

עו"ד תגר פנה לראש לשכת תביעות בבקשה להסכים לעיכוב הליכים ע"י היוה"מ לממשלה או לסגירת התיק ע"י ביהמ"ש מחמת "זוטי דברים".

ראש לשכת התביעות לא הסכימה לכך מאחר ובעברו של ר. היו מספר תיקי סמים שלא הגיעו לידי כתב אישום והפעם היא לא הסכימה לוותר לו.

במהלך הדברים הרגיל ניתן עיכוב הליכים ע"י היוה"מ לממשלה במקרים נדירים, ורק אם קיימת המלצת לשכת התביעות אך עו"ד תגר החליט בכל זאת ללכת במסלול זה תוך ציון נסיבותיו האישיות של ר. כולל העובדה שהשימוש בקנביס הקל על כאביו כתוצאה מהנכות ממנה סבל.

ואכן, הניסיון עלה יפה, ומשרד היוה"מ לממשלה הפנה את ר. לקבלת תסקיר משרות המבחן למבוגרים שהמליץ על עיכוב הליכים תוך שהוא מחייב את ר. לבצע 60 שעות של עבודות לתועלת הציבור, ובעקבות כך, קיבל היוה"מ את בקשתו של עו"ד תגר ועיכב את ההליכים בתיק, שפרושו המעשי הוא – סגירת התיק לחלוטין בתום שנה – במידה ור. לא יעבור כל עבירה נוספת.

דילוג לתוכן