עו"ד פליליים

מהו תפקידו של עו"ד פלילי

באופן כללי, תפקידו של עו"ד פלילי הוא ללוות את מרשו לכל אורך ההליכים מול רשויות החקירה, התביעה והשיפוט, תוך שאיפה מתמדת להגן על החשוד/הנאשם ולהביא ככל האפשר להקלת האישומים והענישה, ואף לזיכוי מוחלט. מדובר בהליך העשוי להתפרש על פני תקופות משתנות בהתאם למורכבותו של התיק, של הערכאות המעורבות ושל הדיונים והצעדים המתבקשים, החל בחקירת המשטרה ועד להגשת ערעורים על פסקי הדין.

קבלת ליווי מעורך דין מנוסה

בכל אזורי ישראל פועלים עו"ד פליליים הנבדלים זה מזה במידת ניסיונם, בטיב הליווי, בהצלחותיהם ועוד. עורך הדין אבי תגר מביא עימו עשרות שנות ותק (מ 1979) בתחום הפלילי והיכרות מעמיקה עם התנהלותן של מערכות החקירה והתביעה, תוך שהוא מלווה את לקוחותיו באופן קרוב ואישי. הליווי מתחיל עוד בשלב הדרכת חשודים בטרם כניסה לחקירה משטרתית, לרבות חקירת קטינים, וממשיך במידת הצורך לייצוג של עצורים בדיוני הארכת מעצר. לאחר מכן ההליך עשוי להתקדם אל שימועים ודיונים מול יחידת התביעה המשטרתית או הפרקליטות במטרה להביא להקלת האישומים או לגניזתם, ובמידת הצורך עובר לייצוג הנאשם בבית המשפט הרלוונטי. במידה שפסק הדין הניתן אינו מספק יגיש עורך הדין תגר ערעור לבית המשפט המחוזי או לעליון. מעבר לכך, ניתן ייצוג בועדות שליש לשחרור מוקדם, בהגשת עתירות אסירים, בנושא עבודות שירות, ועוד.

לפנות עוד בטרם החקירה

למרבה הצער, יש אנשים המזומנים לחקירה וסוברים כי אם יפנו אל עו"ד פלילי יעיד הדבר שיש להם מה להסתיר, ומכאן על אשמתם. חשוב להבין כי עמדה זו מוטעית מיסודה ואינה מעידה על אשמה, אלא על ניצול זכות בסיסית המעוגנת בחוק. יתר על כן, מדובר בצעד חשוב במיוחד מאחר שמרבית הנחקרים אינם מכירים את זכויותיהם במהלך חקירה, כמו למשל זכות השתיקה והשלכות השימוש בה, וכן את הלחצים והטכניקות שמפעילים החוקרים על מנת להביא להפללה. עורך דין בעל ניסיון רב והיכרות עם התנהלות החוקרים יכול בהחלט להכין את החשוד באופן המונע הפללה וסיבוכים מיותרים שישפיעו מהותית על המשך ההליכים.

לקבלת ייעוץ וסיוע משפטי בכל אחד משלבי ההליך הפלילי, ניתן לפנות אל עורך הדין אבי תגר בטלפונים 04-8512627  או 050-5400819.

דילוג לתוכן