נהיגה בשכרות נקודות

הענישה על נהיגה בשכרות

בכל שנה נהרגים מאות אזרחים כתוצאה מתאונות דרכים, קיימות סיבות רבות לאותן תאונות קשות: מקצועיות נמוכה של הנהגים- נהגים חדשים, חוסר ציות לתמרורים ולחוקי התנועה- נהיגה מהירה, התפרעות של נהגים בכביש, רמת הכבישים, פגעי מזג האוויר, חוסר תשומת לב של הולכי הרגל ועוד. סיבה נוספת ומרכזית הגורמת לתאונות קשות עם תוצאות קטלניות של מוות ופציעות קשות הינה נהיגה בשכרות. בשנים האחרונות משטרת ישראל שמה לעצמה כמטרה למגר את תופעת הנהגים השתויים בכבישים אם ע"י אכיפה ואם באמצעות החמרת הענישה.

ענישה מיידית

 

 

  1. במקרה של נהיגה בשכרות, נקודות שליליות לרקורד הנהיגה של עבריין התנועה מהוות בסיס כמעט לכל עבירה.
  2. כמעט בכל מקרה של נהיגה בשכרות, שלילה לנהג העבריין תתבצע באופן מיידי.

העונשים בגין נהיגה בשכרות בישראל מחמירים בכל עת, וזאת על מנת לצמצם את המקרים ולמגר כליל את התופעה. טווח העונשים תלויים במקרה הספציפי ולעברו הפלילי של הנהג, כמו גם רמת האלכוהול שתמצא אצל הנהג והאם היה מעורב בתאונה כתוצאה מכך או נתפס בבדיקה שגרתית.

הענישה

לנסיבות השונות בה נתפס הנהג יש השפעה ישירה על העונש: היסטוריית עבירות התנועה של הנהג, כמות העבירות מהסוג הזה שכבר ביצע וכד'. במידה ונהג שנתפס מסרב לערוך בדיקה של ריכוז האלכוהול, העונש שלו יכול להגיע למאסר או קנס של 10,000 ₪ עם אופציה לשלילה של רישיון לשנתיים.

נכון להיום, הענישה בגין נהיגה בשכרות תהייה מינימום פסילה של רישיון לשנתיים ו-10 נקודות. נהג שהסטטוס שלו "נהג חדש" שיורשע בגין נהיגה בשכרות או תחת השפעה של אלכוהול או סמים, יצטרך לעבור טסט ותיאוריה מהתחלה, יחד עם תקופת פסילה שירצה אותה ו- 10 נקודות לחובתו. כמובן שבמידה של מעורבות בתאונה ופצועים בנהיגה תחת השפעת אלכוהול העונשים יכולים לגדול בהרבה.

נעצרת? נשלל לך הרישיון? עשית תאונה? פנה עכשיו ל – אבי תגר בטלפון 050-5400819, עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום הפלילי, שיוכל לסייע לך בהתמודדות מול האתגר המשפטי.

דילוג לתוכן