עונש על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות עונש

נהיגה בשכרות היא אחת העברות החמורות בתחום עבירות התנועה. נהיגה בשכרות מסכנת את חיי הנהג ואת כל מי שבסביבת אותו נהג שיכור. המשרדים הממשלתיים האמונים על נושא זה ( משרד התחבורה- תשתית, משרד לביטחון פנים- אכיפה, משרד  המשפטים- ענישה, משרד החינוך- יצירת מודעות ) משקיעים משאבים רבים בניסיון למגר את התופעה, ליצור מודעות בציבור ולהעניש את העבריינים.

 

 

נהיגה בשכרות- עונשים

בישראל, כמו במדינות רבות בעולם, מעל 40 אחוזים מתאונות הדרכים מקורן בנהיגה תחת השפעת אלכוהול. במקביל לנתונים אלו בכל חודש נעצרים אלפי נהגים לבדיקות שגרתיות של משטרת ישראל בקרבת מקומות בילוי לבדיקות של רמת האלכוהול בדם. כתוצאה מבדיקות אלו נתפסים בכל חודש מאות נהגים שעברו את הרף המותר ( 0.01% – 10 מ"ל אלכוהול ל 100 מ"ל דם), רישיונם נשלל, הם מקבלים נקודות וחלקם גם  מתבקש להגיע לבית משפט לצורך משפט. במקרים אלו הענישה יכולה להגיע לקנסות כבדים, שלילה ממושכת של מספר שנים ואף למעצר.

במקרה של נהיגה בשכרות, עונש הוא הליך כמעט בלתי נמנע. העונש יהיה פקטור של מספר גורמים: מידת השכרות, היסטוריית העבירות של הנהג שנתפס, עבירות נוספות שבוצעו במקביל לעבירת הנהיגה בשכרות ( למשל נהיגה במהירות מעל המותר ) ועוד. פקטור חשוב שיכול לסייע לנהג הנתפס במזעור הענישה הינו הייעוץ המשפטי שקיבל ועורך הדין ששכר לצורך ייצוגו במשפט. ישנם עורכי דין מומחים בתחום הספציפי שיכולים לסייע באופן משמעותי במזעור הענישה.

עונש על נהיגה בשכרות פעם ראשונה יגרור בד"כ עונש פסילה בפועל לשנתיים וכמובן נקודות,  אלא שעורך דין מיומן יוכל לעיתים למצוא טעויות ברישום הדו"ח ויוכל להגיע עם התובע להסכמה על פסילה של פחות משנה ואז אין צורך לעבור טסט חדש , כמובן שבגין נהיגה בשכרות פעם שנייה עונשו יהיה חמור מאשר פסילה לשנתיים ויכול להיות הרבה יותר, הדבר תלוי במידת השכרות וגורמים נוספים כגון עבר תעבורתי גיל מקצוע ועוד.

נהגתם בשכרות? נתפסתם ע"י משטרת ישראל ואתם מוזמנים למשפט? מומלץ לכם להתייעץ עם עורך דין המומחה בתחום: עורך דין פלילי אבי תגר הוא עו"ד מנוסה בעל מוניטין ורקורד של עשרות שנים בתחום הפלילי בכלל ועבירות תעבורה בפרט. לפרטים-   050-5400819

דילוג לתוכן