עורך דין לעבירות סמים

עורך דין לענייני סמים – לא מתפשרים על וותק וניסיון

במידה והינכם חשודים בעבירות סמים, חשוב שתדעו שלניסיון, לוותק ולמיומנות של עורך דין יכולה להיות השפעה גדולה על התנהלות ההליך ועל תוצאותיו. מצד אחד, עבירות סמים עלולות לגרור עונשים חמורים לרבות תקופות ממושכות של מאסר בפועל, ומצד שני עורך דין לענייני סמים בעל וותק וניסיון רב יוכל לסייע רבות להקלת האישומים והענישה, ואף למניעת הגשת כתב אישום ולזיכוי. בשורות הבאות נבחן כיצד מתבטאת יכולתו של עורך דין סמים במישורים שונים של ההליך הפלילי.

הכנה לחקירה

ראשית, ראוי לציין שגם עורך דין צעיר ומתחיל עשוי לייצג נאמנה את לקוחו בעבירות סמים. יחד עם זאת ישנה משמעות גדולה להיכרותו המעמיקה של עורך דין פלילי עם התנהלותם של המשטרה, התביעה המשטרתית, הפרקליטות ובתי המשפט בערכאות השונות, וזאת בנוסף לבקיאות בדינים, בתקנות, בפסיקות ובתקדימים שיכולים לעמוד לטובת הלקוח בתחום הפלילי.

למעשה, ניסיונו של עורך הדין בא לידי ביטוי כבר בשלבים המוקדמים ביותר, של ההכנה לקראת החקירה המשטרתית בגין עבירה על פקודת הסמים המסוכנים. לא פעם, החקירה בגין החזקת סמים נופלת כרעם ביום בהיר על אנשים נורמטיביים כמעמד מלחיץ ואף טראומטי, ואכן יהיו לה השלכות כבדות משקל. לפיכך יש להיערך אליה בצורה נכונה, שאם לא כן עלול הנחקר להפליל ולסבך את עצמו ואחרים בבעיה משפטית קשה. עורך דין לעבירות סמים שמכיר היטב את התנהלות החוקרים מכין את הלקוח היטב לחקירה תוך שהוא מסביר את זכויותיו, כיצד ועל מה להשיב, אילו שיטות עשויים לנקוט החוקרים וכיצד לא ליפול בפח, ובכלל – מאפשר לנחקר להתנהל בחקירה בצורה יותר רגועה, מחשובת ומושכלת.

ליווי בענייני מעצרים

עורך דין הבקיא במשפט הפלילי יסביר לכם כי למשטרה מותר לעצור חשודים עד ל- 24 שעות, ולאחר מכן יש להביא את החשוד בפני שופט לצורך הארכת מעצר. עו"ד עבירות סמים שהינו בקי ומנוסה בליווי חשודים במעצר יידע להביא את הטיעונים המשכנעים את בית המשפט שלא להיענות לבקשת הארכת המעצר, ו/או להביא לחלופת מעצר – כלומר למעצר בית בתנאים מגבילים ונוחים בהרבה מאשר השהייה הטראומטית בבית המעצר. בנוסף, כל עוד הלקוח שוהה במעצר יפעל עורך הדין לשמירה על זכויותיו.

גיבוש התיק והאסטרטגיה

לעיתים קרובות ניסיונו של עו ד עבירות סמים מתבטא באיסוף וגיבוש ראיות בעלות ערך רב. לדוגמא, עו"ד המכיר היטב את התקנות המחייבות את השוטרים בעת מילוי תפקידם, ואת זכויותיו של החשוד, עשוי למצוא פגמים בהתנהלות המשטרה. מדובר בפגמים הפוסלים את הראיות מלהיות קבילות בפני בית המשפט, או לכל הפחות מטילים דופי בערכן, מה שיחליש במידה רבה את טיעוני התביעה ואף עשוי להוביל לסגירת התיק על ידי הפרקליטות או התביעה המשטרתית עוד בטרם הגשת כתב אישום.

כמו כן, עורך דין מנוסה יידע להציג נימוקים המצדיקים התייחסות מקלה כלפי החשוד ולאחר מכן הנאשם. לדוגמא, בעבירות סמים ישנו קו דק בין מבחינת הכמויות בין החזקת סמים לצריכה עצמית ובין סחר בסמים, כאשר חציית הקו הופכת את התיק הפלילי לחמור בהרבה. ואולם, עורך דין עבירות סמים בעל ניסיון רב יוכל להציג טיעונים ההופכים גם את ההתייחסות לכמות שמעבר לצריכה העצמית למקלה יחסית – מבלי לעבור את הרף לעבירת הסחר.

עורך הדין גם יידע לבחור את הטיעונים ולהציג את הנסיבות המקלות בפני בית המשפט, הקשורות בין היתר להיעדר עבר פלילי של הנאשם, נסיבות חייו הבריאותיות, הכלכליות, המשפחתיות ואחרות, ילדים ובן זוג התלויים בו למחייתם, היותו אדם התורם לחברה ומקיים אורח חיים נורמטיבי, ועוד. פעולות אלו ונוספות של עורך דין עשויות לצמצם ואף למנוע עונש מאסר בפועל, וכן עונשים כגון קנסות, שלילת רישיון, עבודות שירות ומאסר על תנאי.

יש לציין כי דברים אלו נכונים גם לגבי עבירות סמים המבוצעות בזמן השירות הצבאי על ידי המשרתים בסדיר ובקבע. חשוב מאוד להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי בעל אישור להופעה וייצוג בפני בתי דין צבאיים אשר מאחוריו שנות ניסיון רבות. היכרותו עם מערכת המשפט הצבאית ובקיאותו בחומר יכולה להתבטא בהגעה להסדר מותנה ובמניעת ההרשעה ורישום פלילי, וכן במניעת וקיצור תקופת מעצר או המרתה במעצר פתוח, בקיצור תקופת מחיקת הרישום הפלילי, וכן בקיצור ומניעת עונשי מאסר בפועל ועונשים נוספים.

לעורך הדין אבי תגר ניסיון של מעל ארבעה עשורים בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות סמים, הן אזרחים והן חיילים. ניסיונו הרב מגובה בהצלחות משפטיות רבות ומוכחות, ולקוחותיו נהנים מיחס אישי, תומך ומגונן לכל אורך הדרך. לפרטים נוספים ולקבלת ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי פנו אל עו”ד אבי תגר בטלפונים 04-8512627 או 050-5400819.

דילוג לתוכן