עורך דין פלילי נוער

על עבירות נוער וסיוע של עורך דין פלילי

בדומה למבוגרים, גם בני הנוער חשופים למצבים לא פשוטים בחיים, העשויים להתדרדר, ופעמים רבות, ללא כל כוונה. בני נוער יכולים למצוא את עצמם, ומכל סיבה שהיא, מעורבים בפעילות עבריינית כלשהי, פעילות פלילית המצדיקה עמידה למשפט ועונש. אולם, מכיוון שמדובר בקבוצה שאיננה נחשבת כבוגרת על פי החוק, הטיפול במקרים שכאלה עשוי להיות מורכב מאד ומצריך התייחסות מיוחדת. עו"ד פלילי נוער הוא הכתובת המתאימה להיעזר אליה במקרה ובן הנוער או הקטין היה מעורב באירוע כלשהו, זומן לחקירה או אולי נעצר במשטרה.

 

 

החוק והטיפול באירועים כאלה

החוק בישראל מגדיר קטינים כבני 12 עד 18. ילדים שגילם מתחת לגיל 12 אינם מועמדים לדין, אך ילדים בוגרים יותר יכולים לעבור הליך שכזה בדומה למבוגרים. יחד עם זאת, ישנם מספר חוקים המסדירים את העניין, תוך התייחסות לגילם: קטינים, למשל, לא ייחקרו במשטרה בשעות הלילה אם היו מעורבים בהליך פלילי כלשהו. במידה והגיע הקטין לתחנת המשטרה, בין הוחלט לעצור אותו ובין אם לאו, חייב הסגל המשטרתי במקום להודיע להוריו על העניין, למעט במקרים חריגים בהם הקטין מביע התנגדות רבה לכך תוך מתן נימוק סביר (רלוונטי במקרים בהם הקטין איננו עצור). ישנן התייחסויות רבות נוספות לכך בחוק וחשוב לאכוף אותם.

תפקידו של עורך הדין

בעזרתו של עורך דין פלילי נוער ניתן להתמודד עם מקרים שכאלה ולשמור על מלוא זכויותיו של הקטין לאורך כל הדרך. עורך הדין, הבקיא בכל הסוגיות הרלוונטיות לעבריינות נוער, יפעל, מרגע הפנייה אליו, על מנת לקדם את הטיפול במקרה ולהימנע מהשלכות לא רצויות על הקטין ועל בני משפחתו. במקרים רבים יעשה ככל שביכולתו כדי לבחור בהליך של שיקום, המועדף על בית המשפט, במקום במאסר בכלא. זאת, על מנת לאפשר לקטין לממש את מלוא הפוטנציאל שיש לו ולנצל את השיקול על מנת לבחור בדרך חדשה, נכונה יותר.

בנכם או בתכם נעצרו? זקוקים לשירותיו של עורך דין המתמחה במשפט הפלילי ומסייע גם לקטינים? עו"ד אבי תגר הוא הכתובת הנכונה להיעזר בשירותיה. לסקירת כלל שירותיו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, התקשרו ל – 050-5400819

 

דילוג לתוכן